Giriş Kayıt

Giriş

22 Oca

MÜDAD, TITCK ZİYARETİ

Yazan 
(5 oy)

Mümessil Dayanışma Derneği Başkanı Atay Dumlu 22.01.2019 tarihinde Ankara'da TITCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz'ü makamında ziyaret etmiştir. Görüşmede Akılcı İlaç Kullanımı Daire Başkanı Ecz. Mesil Aksoy ,Ankara Müdad İl Temsilcileri Tolga Dinç ve Cem Aytekin , Müdad Konya İl Temsilcisi Fatih Koçer bulunmuştur.

TITCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz ile yapılan görüşmede öncelikle Lise mezunu olup 2018 yılı sonunda ÜTT belgesi almak için başvuruda bulunmuş fakat daha sonra başvuruları iptal edilmiş meslektaşlarımızın mağduriyeti gündeme getirilmiştir. Sn. GÜRSÖZ bizlere yaptığı açıklamada konunun farkında olduğunu ve Müdad'ın da geri bildirimini dikkate alarak Lise mezunlarının sertifika programına (daha önce başvurmuş ya da tarihleri kaçırmış olanlarda dahil) 1 kereye mahsus olmak üzere ,mağduriyet yaşamaması için yönetmeliğin değiştirilmesi için Sağlık Bakanlığına gereken teklifin yapılacağını ,konuyu takip edeceklerini belirtmişlerdir.

Diğer konu başlığımız ise Kamu Hastaneleri ve Özel Hastaneler ziyaret yasakları ve bu ziyaretler karşılığında ücret istenmesi olmuştur.Dr. Gürsöz Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Hastaneleri ve Özel Sağlık Birimleri Genel Müdürlükleri ile bu konu hakkında ortak bir çalışma başlatılarak hasta mahremiyeti gözetilerek hastaların mağduriyeti olmadan , ilgili hastanelerin eğitim programı aksatılmadan UTT lerinin mesai saati dahilinde hastane yönetimince belirlenecek makul saatlerde hastane ziyaret saatlerinin ayarlanması sağlanacaktır.

Dr.Gürsöz'e mesleğimizin kanunlar nezdinde meslek kolu olarak kabul edilmesinde derneğimizin "MESLEK YETERLİLİK KURULU" başvurusunda ÜTT 'lere destek olmaları talep edildi. Bu konuda derneğe ve ÜTT'lere her türlü desteği sağlayacaklarını belirtmişlerdir. Aynı zamanda Dr. Gürsöz bundan sonraki her çalışmayı Mümessil Dayanışma Derneği ile birlikte çalışarak ortak akılla yapacaklarını, Ürün Tanıtım Temsilcileri ile ilgili konularda MÜMESSİL DAYANIŞMA DERNEĞİ 'ni muhatap alacaklarını Başkanımız Sn. Atay DUMLU'ya belirtmişlerdir. Dernek Başkanımız TITCK ve diğer resmi kurumlar için dernek ilgili resmi komisyonlarının bu görüşmeler için hazır olduğunu belirtmiştir. Sn Dr. Gürsöz bundan sonraki görüşmeler ve geri bildirimler için , AKILCI ILAÇ DAİRE BAŞKANI Eczacı Mesil AKSOY 'un derneğimizle görüşmelerde yetkili kişi olduğunu açıklamıştır.

Görüşmemizin sonunda Dr.Hakkı Gürsöz şimdiye kadar kurumun ilk defa Türkiye'de Ürün Tanıtım Temsilcilerini temsilen kurumsallaşmış STK tarafından ziyaret edildiğini ve bundan dolayı çok mutlu olduklarını ,bu görüşmeden sonraki süreçte mutlaka MÜMESSİL DAYANIŞMA DERNEĞİ ile birlikte hareket etmek istediklerini belirtmiştir. Benimde Ürün Tanıtım Temsilcisi meslektaşlarınızdan beklentim, birlik beraberlik içerisinde derneğinize üye olarak bu Müdad ve mesleğinizi daha üst seviyelere çıkarılmasi gerektiğini belirtmiştir.

TITCK Başkanı Dr Hakkı Gürsöz bizleri makamında kabul ettiği ve sorunlarımızı dinleyip, çözümlerine katkıda bulunmasından dolayı kendisi ve kurumuna teşekkür ederiz.

Mümessil Dayanışma Derneği-MÜDAD

Okunma 4663 defa Son Düzenlenme Perşembe, 24 Ocak 2019 13:47
Yorum eklemek için giriş yapın