Giriş Kayıt

Giriş

07 Nis

Serdal Küçükşahin

Yazan 
(1 Oyla)
Serdal bey Mesleğe başvurduğunuzda bu mesleği biliyormuydunuz yoksa tavsiye ile mi seçtiniz? [blockquote]

serdal İse girdigimde meslegi bilmiyordum ve son gün gazete ilanıyla basvurdum..Ama geride 8 yılllık devlet memurlugu deneyimim vardı..

serdal

mudad logoHangi yıllarda hangi firmalarda kaç yıl çalıştınız?

serdalHep aynı firmada Adana'da ama kendi icinde 4 defa firma degisikligi oldu..Birlesik Alman ilac da basladım..2 sene sonra SCHERING KURULDU ve ona geçtik .Burada 11 yil calisip Kendi icimizde İNTENDIS dermayi kurduk ve orada calismaya basladik..14 yilda INTENDIS ve daha sonra BEYER CE son 5 yılda BAYER de calistim..toplam aynı firmada 32 yıl 1 ay oldu...

Firmanızda Meslekteki kurallar etik uyum promosyonlar nasıldı? [/blockquote]

serdal Firmam hep 32 yil boyunca etik ilkelerden kesinlike ayrılmadı.

Mesleğinizi yaparken unutamadığı veya ilginç gelen anıları nelerdir? [/blockquote]

serdal 10-15 yıl sonra bile tekrar çalışmaya gittigimde,sanki aradan bu kadar uzun bir sure gecmemiş gibi,doktorlarla kaldıgımiz yerden aynı heyacanla sohbet etmek,en unutamadığım anlardır..Anılarımı eğer kitap yaparsam orada uzun uzun anlatırım..Şu an aklima gelen bir anı,yeni bir akne ilacı çıkarmıştık..Çokda samimi olmadıgım bir sağlık ocağı doktorumun,1-2 cümleden sonra bana dönüp Serdal sen soyluyorsan ve inanıyorsan bu ilaç iyidir deyip,bana cok guvendigini soykeyip,ilacı anlattırmamıştı..Ben de o zaman biraz kendimin farkına varmıştım..Çünkü o saniyeler inanılmsz bir sekilde egomu tavan yaptırmıştı..?.

O dönemlerde hangi firmalar vardı? [/blockquote]

serdal Hemen hemen simdi olan firmalar ama organon,knoll,merck,fako,daha birkac firma var..bunlar birlesti veya ortadan kalktı..tam anımsamıyorum.

51929222 10157086736973293 3288705588678098944 o

Mesleğini yaparken karşılaştığınız zorluklarınız neydi?

serdalMeslegim hep keyifliydi..Karşılastıgım zorluklarda bile,isin hep olumlu yönlerini düşündüm ve keyif tarafından baktim

Mesleğinizi nasıl yapardınız ? Hangi bölgelerde çalıştınız?

serdal32 yil boyunca isimi zevkle yaptım..Ilkelerimden hiç ödün vermedim..Hergün benim işim var diye yola çıktım ve son ana kadar titizlikle işime sadık kaldım...Meslegimi ilac firmasi ve doktor arsinda köprü olarsk gördüm..Sorun hepimiz icin aynı ama hep çözen ben olmak istedim..Ortam ve kosullara uydum..Doktor ziyaretlerini yapan meslekdaslarimin icinde hep önde olmak icin kurulabilecek en iyi dialogkari kurdum..Verdigim her sözü ne pahasına olursa olsun yaptim..Bolge dagılimi deyince Hep Adana merkez ve ilk 10 yıl 15 gun seyahatli Iskenderun calistim..Tum Turkiye firmamizda 4 bölgeydi..

Mesleğe yeni başlayacak arkadaşlarımıza neler söylemek istersiniz?

serdalTutarlı olmaları,söz vermişlerse mutlaka yerine getirmeleri,çalısmayı bir yaşam bicimi haline getirmeleri, Asla yalan söylememelerini ve disiplinli bir calısmayı seçmeleri,Her konuda çok okumalarını ve kendilerine bilgi birikimi yapacak herseye ulaşmalarını dedikodu yapmamalarını ve hep iş odakli calışmalarını isterim..görünüm,davranış ve konuşmalarıyla parmak ile göstetilecek durumda olmasını oneririm..

55943905 10157187311708293 5487554137845399552 o

 Müdad biliyor musunuz? Düşüncelerinizi alabilirmiyiz? [/blockquote]

serdalMÜDAD üyesiyim..Ve her mumessil arkadaşımın derneğimize üye olmasını ve destek vermesini isterim..Güçlü olma her zaman ne olursa olsun,insanları daha birlik içinde olmayı sağlar.Son düşüncem her bir meslekdaşım,çıtayı ne kadar yükseğe çıkarırsa,meslek zincirleri icinde tıbbi mümessillik de o kadar ayrıcaklı olur. ..Teşekkür ederim ?
[/animate

[blockquote]Çalışırken hangi araçları kullandınız?[/blockquote]

serdal Eski bir reno tx (sanırım 84 modeldi)daha sonra araba modelleri degistikce bizde her 4 yılda bir degistirdik..Tüm firmalar icinde ilk o zamana göre lüks sayılan fird escort'a ilk binen kisiyim(diger firmalar o zaman murat 131,serce veya reno alt modellerine biniyordu. .

Çalıştığı yıllarda meslek olarak hangi ünvanlar vardı? [/blockquote]

serdal Müdur ve şeflik ve bazı firmalarda yzman mümessillik vardı..Bende Intendisde 10 yıl süpersenyördüm..Tek bendim ve genel müdür olmak daha kolaydı..?Çünķü 5 yıl boyunca A+ performans,kotayı %100 ün üzerinde tutturmak ve sınavlarda iyi puan almak vs...ilk üç kriterden biriydi....

Serdal Beye teşekkür eder emeklilik hayatında sağlık ve mutluluklar dileriz..

Okunma 938 defa Son Düzenlenme Pazar, 07 Nisan 2019 15:23
Yorum eklemek için giriş yapın