Giriş Kayıt

Giriş

19 Kas

Müdad TİTCK ziyareti..

Yazan 
(0 oy)
Müdad Yön.Kur.Bşk.Başaran Çelebi TİTCK Akılcı ilaç Kullanımı Dairesi Başkanı Ecz.Mesil AKSOY ve Beşeri Tıbbi Ürünler Birimi sorumluları ile bugün Ankara'da bulunan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu binasında bir toplantı gerçekleştirmiştir.
Müdad Yön.Kur.Bşk. Başaran Çelebi sektör deneyimi olsun olmasın tüm lise mezunları eğitim-sınav hakkı ,lise eğitimi altında eğitimi altında olanların Eğitim-sınav hakları,
hangi üniversiteler eğitim açacak,ÜTT belgesini alan ile almayanın farkı nasıl olacak, ziyaret yasakları, meslek  olarak kabul edilmek için destek istemek, Sektör-TİTCK arasında diyalog ile bilgi kirliliğinin önüne geçmek için rol almak istediği gibi gündemlerle toplantı yapılmıştır.
Sorular ve konuları hakkında TİTCK Akılcı ilaç Kullanımı Dairesi Başkanı Ecz.Mesil AKSOY ve Beşeri Tıbbi Ürünler Birimi sorumluları 1.5 saat süren toplantıda aldığımız bazı cevapları sizlerle de paylaşıyoruz 
Sektör deneyimi olsun olmasın tüm lise mezunları 01/04/2020 tarihine kadar eğitim ve sınavlara girerek Yeterlilik  belgesi alabilecekleri belirtilirken
3/7/2010 ve 3/7/2015 tarihleri arasında sektörde en az toplamda  2 yıl fiilen çalıştığını ispat ederse; mezuniyet aranmaksızın 1/4/2020 tarihine kadar eğitim ve sınavlara girerek Yeterlilik  belgesi alabilecekleri belirtildi ÜTT eğitimlerini yetkili 4 üniversitenin düzenleyeceği belirtildi.
Ziyaret ve yönetmelik kurallarıyla alakalı 81 İlde kurumlara yönetmelik ve uygulamalar hakkında bilgiler gönderildiği belirtilirken her hastanenin yoğunluğu farklı olduğu için ünite yöneticilerin uygulamaları farklı olabileceği belirtildi. 
Sn Çelebi yeterlilik belgesini alanların ilk tercih olması ve haklarının korunması gerektiğini bu konuda gerekli hassasiyetin kurum ve sektör tarafından da beklediklerini söyledi. Kurum adına mesleğimiz ile ilgili alınan kararların ve uygulamaların “iyi niyetli, çözüm odaklı ve mağduriyet olmaması” için çalışmalarını yapmaya gayret ettiklerini belirtirken ,yeterlilik belgesini Sağlık Bakanlığı onaylı/ruhsatlı olan ürünlerin tanıtımında mutlak zorunluluk getirmektedir. Tanıtımı yapan bölge müdürleri dahil tüm firma çalışanlarının alması zorunlu olduğu,kurum içinde derneğimiz ve meslektaşlarımızın sorunları ve gelişmeleri takip ettikleri ilgili konularda  sorunlara odaklı konulara çözüm getirmeye çalıştıklarını söylediler.
 Beklentilerimizin kurumca algılanması ve kendimizi ifade edebşlmek için dernek amaçları hedeflerimiz ve iş birimlerimizin tanıtımı yapıldı. Ayrıca mesleğimiz ile ilgili gelişmeleri kurum duyurularında firmalar ve derneğimizede resmî ve yazılı olarak bilgi verilmesi kararlaştırıldı .
Meslek tanımında tüm resmî ve özel kurumlarda “ÜRÜN TANITIM TEMSİLCİSİ” ünvanın kullanımı için destek istenilmiştir..
Okunma 2034 defa
Yorum eklemek için giriş yapın