Giriş Kayıt

Giriş

11 Ara

Müdad- İEİS İnsan Kaynakları Toplantı

Yazan 
(0 oy)
Müdad Yönetim Kurulu  İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası üyesi  firmaların insan kaynakları toplantısında bir sunum gerçekleştirmiştir.
05.12.2019 Perşembe günü İEİS üyesi firmaların İnsan Kaynakları toplantısı sendika binasında gerçekleşti. Sendika üyesi 10 ilaç firması İnsan Kaynakları sorumluları, Sendika Disiplin Kurulu Başkanı Süha TAŞPOLATOĞLU ile derneğimiz adına Yön. Kur. Bşk.Başaran ÇELEBİ, Kurumsal İşler Sorumlusu Durmuş İLİKSİZ ve Sosyal İşler Sorumlusu Gonca Gülşah ÇELİK; meslek- mesleki sorunlarımız, projeler konuları görüşülmüştür. 
 
 ve İlaç Firmalarına saygının azaldığından, firmaların sahadaki yüzü olarak esleğimizinn saygınlığını sağlamaya çalıştığımızı anlatarak yardımlaşmamız gerektiği iletilmiştir. Sağlık Bakanlığı -TITCK ile yapılan son görüşmemizin konuları hakkında bilgiler vererek görüşleri alınmıştır.
Derneğimizin kuruluş amaçları arasında mesleki saygınlığımızı artıran
çalışmalar yapmakla ilgili hedeflerimiz olduğu, sektör içindeki 
firmalarla işbirliği sağlamamızın önemi ifade edilmiştir.
Sektörümüzde yaklaşık 20.000 kişinin yer almasına rağmen mevcut üye sayımızın yaklaşık 2.000 civarında olması yeterli temsiliyetin istikrarı açısından sayının yeterli olmadığı ve toplantıya katılan çeşitli firmaların insan kaynakları yöneticilerinden destek istenilmiştir. İnsan Kaynakları temsilcileri ise Firma çalışanlarının mesleki derneklere üye olmalarının bir sakıncası olmadığını belirterek Üye sayısının artması gerektiği konusunda fikir beyan ettiler.
Dernek olarak sektörde yer alan firmaların ulusal toplantılarında stant ve tanıtım sunumları yapılması ile ilgili girişimlerde bulunacağımızı belirtirken sosyal projeler ile ilgili çalışmalarımız da sunulmuştur.
Sonuç olarak; açıklık getirdiğimiz tüm konuların sendika yöneticileri ve sorumlu birimleri tarafından değerlendirileceği, ilerleyen süreçlerde yeniden toplantı ve bilgilendirmeler içerisinde olacaklarını ifade etmişlerdir.
Okunma 2341 defa
Yorum eklemek için giriş yapın