Giriş Kayıt

Giriş

20 May

Müdad Duyuru

Yazan 
(1 Oyla)

Sevgili Meslektaşlarımız,
Son günlerde yaşanan covid 19 salgınına bağlı çalışma şekliyle alakalı sorunlarımızın ve firma içi uygulamaların sosyal medya platformlarına taşınması ve yorumlanması sonucu bazı meslektaşlarımızın işlerini kaybettiklerini görüyor ve konuyu takip ediyoruz. Sosyal medyada meslektaşlarımız tarafından paylaşılan bu bilgiler kişisel verilen korunması kanununa uygunsuz bir şekilde paylaşımı yapan çalışanın izni alınmadan ya da sahte hesaplardan gönderilen şikayet yazıları araştırılmadan, doğruluğu ortaya konulmadan; bazı sosyal medya platformlarının iletişim hesaplarında çalışan ismi verilerek paylaşılması sonucu başka birçok çalışanında zan altına bırakılarak meslek hayatını riske atan sorunların yaşandığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

Mesleğimizi resmi ve özel kurumlarda temsil etme yetkisi bulunan, hak ve sorumluklarımıza çözüm üretmeye çalışan yetkili olan TEK resmi dernek Mümessil Dayanışma Derneği'dir. Müdad kanuni sorumluluklarının bilincinde olarak her konuda hem çalışanların hem de işverenlerin haklarına kanuni çerçevede dikkat ederek çalışmalar yapar ve yardım eli uzatmaya çalışır. Mesleki birlik ve beraberliğimiz için TEK resmi dernek olan MÜDAD yine mesleğimiz için yapılan tüm iyi niyetli çabaların ve oluşumların her zaman destekçisi ve ışığı olacaktır.
Derneğimiz üyesi ve firma çalışanı arkadaşımız bugünlerde izinsiz paylaşımlardan dolayı mağduriyet yaşamaktadır. Sosyal platformlarda paylaşımların yorumlanması firma ve çalışan arkadaşımızı ifşa etmeleri sorunların oluşmasına neden olmuştur. Mümessil Dayanışma Derneği olarak mesleğimiz ve meslektaşlarımızın sorunları çözmek için en uygun yolun hukuki ve uygun usul /üsluplarda olması gerektiğini bir kere daha vurgulamak istiyoruz. Dernek olarak ilgili arkadaşımız ve firma yöneticileri ile görüşmeler yapılarak izlenecek yolların takibine başlanmıştır. Gelişecek olumlu veya olumsuz her hareketin izlenimini yapmak ve oluşacak zararların önlenmesine çaba göstereceğiz.
Meslektaşlarımızdan özellikle sosyal medya paylaşımlarınızda daha hassas davranmanızı ve kanunsuz bir durum oluştuğunda bu konuda dernek avukatımızın sizlere yardımcı olacağını belirtmek istiyoruz. Sosyal medyada meslek için açıldığını iddia eden tanımadığınız kişilere ve sosyal medya sayfalarına itibar etmemenizi ve dikkatli davranmanız konusunda uyarıyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.
Mümessil Dayanışma Derneği

Okunma 3073 defa
Yorum eklemek için giriş yapın