Giriş Kayıt

Giriş

07 Mar

Bağış Kampanyası Basın Toplantısı

Yazan 
(0 oy)

Değerli Arkadaşlar,

7 Mart Cumartesi Günü, bağış kampanyasını tanıtan basın toplantısını İzmir Anemon Fuar Hotel’de yaptık. Merhume Eda Okutgen’e tekrar Allahtan rahmet dilerim. Mekanı cennet olsun.

Toplantıya, basın mensupları ve konuklarımızla birlikte yaklaşık 40-50 kişi katıldı. Bizleri orada yalnız bırakmayan üyemiz olsun olmasın tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Toplantıda derneğimizin genel sekreteri Nadir KIRLIKOVALI arkadaşımız ve merhume Eda OKUTGEN’in kardeşi ve Batuhan’ın teyzesi olan Nida OKUTGEN de hazır bulundu.

eda kam bas top 01
Toplantı, konusu itibariyle oldukça hüzünlü olduğu için boğazlarımızın kilitlendiği, göz yaşlarımızı tutamadığımız çokça zaman oldu. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın. Umarız bu nedenlerle başka kampanyalar yapmak zorunda kalmayız.

eda kam bas top 02
Toplantımıza katılan konuklarımız ise şöyleydi;

  • Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili ve T.B.M.M. Kadına karşı şiddeti önleme komisyonu üyesi Prof.Dr.Hülya GÜVEN,
  • Karşıyaka Belediyesi Başkan Yardımcısı Sn.Kamuran TÜRKÜN
  • Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Sn.Atilla SERTEL
  • “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu” yetkililerinden Sn.Ayhan AŞÇI

??Tüm konukların konuşmalarında dile getirdiği en büyük temenni; “Artık kadın cinayetlerinin bir son bulmasıydı” Bizler de bu temenniye katılıyoruz ve katillerin en ağır cezalara çarptırılmalarını diliyoruz.

Tüm bu yürek karartıcı konuların ardından sizlere biraz da kampanyamızdan bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi bağış kampanyası aynı gün saat 17.00 itibariyle başladı. Şu ana değin sms atarak bağışta bulunan herkese çok teşekkür ederiz. Henüz bağışta bulunmamış olan arkadaşlarımız için de kısa numaraları tekrar hatırlatmak istiyorum.

mesaj timeline 02a

Kampanyaya lütfen hepimiz destek olalım. Sadece bir sms atmakla kalmayalım. Durumu müsait olanlarımızın ve Eda’yı tanıyan herkesin daha fazla sms atmasını sağlayalım. Her birimiz whatsapp kullanıyoruz ve birçok whatsapp grubuna üyeyiz. Lütfen buralardan kişisel saygınlığımıza istinaden kampanya konusunda yardım talebinde bulunalım. Sms’le uğraşmak istemeyen ve büyük miktarlarda bağışta bulunmak isteyenleri banka hesap numaralarımıza yönlendirelim. 

Kampanyanın adımları aşağıdaki gibidir.

mesaj timeline

Kampanya başlar başlamaz bize sorulan başlıca soruları ve bu sorulara dair cevapları da aşağıda bulabilirsiniz;
Mesaja yazılacak kelime ne?
MUDAD (Harf farkı vb sorunlar olduğunda da lütfen endişe etmeyin bağışlarınız ilgili hesaba ulaşıyor)
Sms başı bağış miktarı olan 5 tl’den derneğe aktarılan bir miktar söz konusu mu?
Hayır. 5 tl kesintisiz olarak bağış hesabına aktarılacaktır. Kanun böyledir.
Gsm operatörleri attığımız mesajlardan bir ücret tahsil edecek mi?
Atılacak mesajlardan dolayı Turkcell, abonelerine herhangi bir ücret yansıtmayacağını, Vodafone 1 (bir) sms, Avea ise 2 (iki) sms ile ücretlendirme yapılacağını belirtmiştir.
Bağış kampanyasında adı geçen Batuhan’ın duyguları hiç hesaba katıldı mı? Burada çocuğu teşhir etmiş olmuyor musunuz?
Bağış kampanyası başından bu yana Batuhan’ın ailesi ile senkronize bir şekilde organize edildi. Batuhan 12 yaşında ve aklı başında bir çocuk. Yapılmaya çalışılan iyiliğin farkında. Sorumsuz medyada annesinin bıçaklandığı anların görüntülerinin gereksiz yere internete konması ve televizyonlardan yayınlanması nedeniyle yeterince rencide olmuş durumda. Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Okulunda psikologlar ve psikiyatrlar tarafından sürekli gözetim altında ve tüm olanlara rağmen Batuhan, ilk yarıyılın ardından okul birinciliğini yine kimselere kaptırmadı.
Banka hesabının sahibi neden Mümessil Dayanışma Derneği?
Yasalar gereği kampanyayı düzenleyen kurumun bir bağış hesabı açması ve gsm operatörlerine ileterek yardımların burada toplanmasını sağlaması gerekiyor. Bu yüzden banka yoluyla yapılacak bağışlarda alıcı hanesine Mümessil Dayanışma Derneği yazılması gerekmektedir.

Harun Ökek

Başkan
Mümessil Dayanışma Derneği
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Okunma 2735 defa Son Düzenlenme Perşembe, 16 Temmuz 2015 15:49
Yorum eklemek için giriş yapın