Giriş Kayıt

Giriş

Mümessil Dayanışma Derneği

Mümessil Dayanışma Derneği

Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası seçkin meslektaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

IMG 20170212 WA0012

Samsun İl Temsilciliği

IMG 20170212 WA0010

 

 

 

19 Ocak Perşembe günü Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Halil İbrahim Özdemir 'i Müdad Yön.Kur.Bşk Atay Dumlu ve Mersin İl Temsilciliği üyesi meslektaşlarımız ziyaret etti.Ziyarette Tarsus Devlet Hastanesi ziyaret yasağı gündeme getirildi.Başhekim Özdemir ziyaret yasağının mesai saatlerinin çok yoğun olduğu saatlerin dışında, hekimlerin çok yoğun olmadığı ve hastalarla karşı karşıya kalmadan, özeliikle hekimin hasta bakarken poliklinikte oturmamaları şartıyla kaldırıldığını belirtti. Ancak bu kurallara uymayan Tıbbi Mümessiller hakkında sağlık bakanlığına ve çalıştığı firmaya yazılı tutanakla bilgi vereceğini belirtmiştir.Müdad Adına Tarsus 'ta bu kurallara uymayan arkadaşları Disiplin kurulu üyelerimiz Goncagül Akdemir, Serdar Cerlet, Cemil Neşelioğlu, Zehra Demir, Melih Gerdan, Onur Güver, Azizhan Cevher, Hüsyin Öztarsu, Kuddusi Şıvga, Ufuk Şamlı Kök, Tuğba Toprak, İbrahim Kar takip edeceklerdir. Ziyaret yasağının kaldırılması konusunda Başhekim Özdemir'e teşekkür eder meslektaşalarımızı ise kurallara uymaları konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz..

Mümessil Dayanışma Derneği Eskişehir İl Temsilciliği olarak Eskişehir Emek Mahallesine yerleşen, savaş nedeniyle ülkemize mecburi göç etmiş ihtiyaç sahibi Türkmen Ailelerine nakdi,ilaç, giysi ve gıda yardımında bulunulmuştur. Müdad Eskişehir İl Temsilcisi Gökhan Soğancı Eskişehir 'de düzenlemiş oldukları organizasyonla yardıma ihtiyacı olan mültecilere ellerinden gelen insani yardımı yapmaya çalıştıklarını, ihtiyaç sahibi insanların elinden tutmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Ayrıca Soğancı yapmış oldukları organizasyona maddi-manevi destek veren meslektaşlarımıza teşekkür etti.

ESKİŞEHİR İL TEMSİLCİLİĞİ  YÖNETİM KURULU ÜYELERİ MELTEM ŞİRİN ORHON, MEHMET İPEKTEN, GÖKHAN SOĞANCI YUNUS EMRE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ MUSTAFA KARAGÜLLE İLE ZİYARET YASAĞI KALDIRILMASI KONUSUNDA  ANLAŞMA SAĞLADILAR. 
 
BUGUNDEN İTİBAREN 11:30-12:00 VE 15:30 SONRASI SAATLERİNDE ZİYARET YASAĞI KALDIRILMIŞTIR. 
 
GÖRÜŞMEDE AYRICA BAŞHEKİM MUSTAFA KARAGÜLLE ZİYARET SAATLERİNE KESİNLİKLE UYULMASINI BEKLEDİĞİNİ UYMAYANLAR HAKKINDA ÇALIŞTIKLARI FİRMALARA BİR YAZI İLE ŞİKAYETTE BULUNACAĞINI DA BELİRTMİŞTİR. AYRICA BU KONUDA DERNEĞİMİZİN DE BU SAATLERE UYULMASI KONUSUNDA MESLEKTAŞLARIMIZA BİLGİ VEREREK TAKİP ETMESİNİ VE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ZİYARETLERİN YÜRÜTÜLMESİ KONUSUNA DİKKAT ÇEKMİŞTİR
 

Mümessil Dayanışma Derneği olarak Kızılay 'ın yapmış olduğu ülke kan stokunun kritik seviyenin altında kalması sonucu acil kan bağışı çağrısına tüm Tıbbi Mümessil meslektaşlarımızın desteğini alarak katılmaya karar vermiş bulunuyoruz. Bir ünite kan ile 3 insanın hayatını kurtarmak aslında insanlığa hizmet eden bir kahramanlıktır. Bu vesileyle tüm meslektaşlarımızı illerde yapılacak toplu kan verme programlarına katılmaya davet ederken diğer illerde bulunan arkadaşlarımızı da Kızılay'a giderek kan vermelerini ve bize bir resimle kahramanlık hikayelerini göndermelerini bekliyoruz.

Mümessil Dayanışma Derneği

Yönetim Kurulu

İLAÇ FİRMALARI SÖZDE YENİDEN YAPILANMA GEREKÇESİ İLE İŞTEN ÇIKARMA YAPAMAZ.

  • Sözleşmesi feshedilecek ÜTT’lerin belirlenmesinde önce gönüllülük, sonra kıdem, daha sonra performans düşüklüğü gibi kriterler uygulanmamışsa,

  • ÜTT’nin aynı veya başka brickte/bölgede değerlendirme imkanı araştırılmamışsa,

  • Yeniden yapılanma kararı performansa dayalı fesihleri yapmak için perdeleme amacı ile alınmış ise,

  • Yeniden yapılanma kararı sonrasında personel ihtiyacı doğduğu takdirde eski çıkarılan ÜTT’ler değil, yeni ÜTT’ler işe alınmış ise,

  • Yeniden yapılanmaya gerekçe gösterilen ekonomik veriler gerçekçi değilse,

  • Yeniden yapılanma kararı ile istihdam fazlalığı meydana gelmemiş ise,

  • Karar tutarlı bir şekilde uygulanmamışsa,

  • Fesihte keyfi davranılmışsa,

Yeniden yapılanma gerekçesi geçerli bir gerekçe sayılmaz ve işten çıkarılan ÜTT’lerin işe iadesine karar verilir.

Av. Ahmet Can

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Sayfa 1 / 6