Giriş Kayıt

Giriş

Kurucu Üyelerimiz

Mümessil Dayanışma Derneği'nin Kurucu Üyeleri ve Otobiyografileri aşağıdaki gibidir.

Av. Ahmet CAN

1977 Bolu Gerede doğumluyum. 1994 yılında Ticaret Meslek Lisesi’ni, 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdim.

2000 yılında Avukatlık ruhsatımı aldım. 2003 yılına kadar İstanbul’da uluslar arası iş yapan hukuk bürolarında avukatlık yaptım, 2003 yılında Adana’ya yerleştim. 2003 yılından beri Adana’da serbest avukatlık yapmaktayım ve ilaç sektöründeki iş hukuku davalarına bakmaktayım. Aynı zamanda Adana Mahkemeleri iş hukuku alanında Resmi Bilirkişi olarak görev yapmaktayım.

Eşim de tıbbi mümessil olarak görev yapıyor ve iki çocuk babasıyım.

Harun ÖKEK

1978 Nazilli doğumluyum. Aydın Adnan Menderes Üniverstesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Y.O mezunuyum. Sektöre 2000 yılında Nazilli/Aydın'da Mustafa Nevzat İlaç'ta başladım. 2003 yılından bu yana çok uluslu bir ilaç firmasında Denizli'de çalışıyorum. Evli ve 2 yaşında bir kız babasıyım.

Mümessil Dayanışma Platformu ve MÜDAP oluşumunun kurucusu, Mümessil Dayanışma Derneği'nin Kurucu Başkan Yardımcısıyım.

Mesleğimizin geleceği için, sağlık sektörüne farklı perspektifler sunabilmek için ve entellektüel yapısı güçlü olan bu meslek grubunu daha iyi tanıtabilmek için çıktığımız dernekleşme yolunda hep birlikte tarihi adımlar atıyoruz. Müdad'ın gelecekte, yeri iyice kanıksanmış ve kabul görmüş bir meslek örgütü olacağından yana hiç şüphem yok!

Eğer bir Tıbbi Mümessilseniz, etrafında toplandığımız bu kurumun daha güçlü olabilmesi ve sizi en iyi şekilde temsil edebilmesi için lütfen derneğimize önce üye olun. Sonra da aktif rol almak için girişimde bulunun.

Çünkü bu dernek hepimizin!!

Cem MADEN

09.01.1979 yılında Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğretimimi çeşitli illerde tamamladıktan sonra 1995 yılında Gebze Sarkuysan Lisesinden mezun oldum. 1996 yılında Selçuk Üniversitesi Kulu M.Y.O. Makine bölümünü kazandım ve 1998 yılında bu bölümden mezun oldum. 2001 yılında tekrar girdiğim üniversite sınavında Mersin Üniversitesi Su Ürünleri Mühendislik Fakültesini kazandım. 2006 yılında okuduğum bu bölümden mezun oldum. 2006 yılında Çanakkale/ Ezine vatani görevimi kısa dönem olarak tamamladıktan sonra 2007 yılında ilaç sektörüne giriş yaptım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

2007 yılında sektöre ilk giriş yapığım firma Biomeks İlaç firmasıdır. 2010 yılında firmanın kapanmasından sonra 2011 yılında Santa Farma İlaç firmasında çalışmaya başladım. 2015 ağustos ayından itibaren Recordati İlaç ta çalışmaya başladım.

2012 yılında Müdap ile yola çıktığım birlik/beraberlik yolunda Mümessil Dayanışma Derneğinin kuruluşunda kurucu üye olarak yer almaktayım. Bu yolda olmamın sebebi ise “Kurumsallaşmış bir yapıda tek ses olmak, meslek tanımını oluşturmak ve sektörel birlik ve beraberliğin sağlanmasında öncülük etmek” tir.

Hakan ÇELİK

1977' nin 4'üncü ayının 20'sinde saat 06' da, 23 trafik kodlu şehirde doğdum. Kalabalık bir aile olmamız, hep mutlu, şen ve huzur dolu bir hayat sundu bize. Babam dönemin ideolojik yapısına uygun olarak bir taraf olmuş ve adımı Hakan koymuş. Eyvallah :)

Öğrencilik sadece okul değildi, sporda vazgeçilmeziydi, 1.lige kadar çıkan bir voleybol serüveni yaşadı , hakemlik de yaptı. 1995 de Fırat Üniversitesi'ne girdiğinde yaşadığı her şeyin uç noktalardaki yerini almak onun için normal olmuştu. 1998'de öğrencilik hayatına Anadolu Üniversitesinde İşletme okuyarak devam ederken aynı zamanda Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde çalışmaya başladı. Fazlasıyla deneyim kazandığı hastane geçmişine 2001 de askerlik için ara verdi. Ankara da yaptığı askerlik, hayatına değer katan dönemler arasında sayılır.

2002 de tekrar Fırat Üniversitesi Hastanesine geri döndü ve kısa bir süre sonra istifa ederek Med İlaç'ta sektöre başladı, 4 yıla yakın bu firmada çalıştıktan sonra 2006 yılında transfer olarak rakip firma olan o günkü adıyla Serono İlaç firmasına geçti. Daha sonra birleşme sonucu Mecrkserono olan ilaç firmasında halen mesut ve mutlu bir şekilde çalışmakta.

2012'de Müdap ailesiyle tanışarak "benim de söyleyeceklerim" var diyerek Müdap oluşumuna dahil olmak gerektiğini düşündü. 2013'de yaşadığı şehirde de bu oluşumu seslendirerek arkadaşlarıyla Müdap Elazığ'a parelel olarak Elazığ Tıbbi Mümmessiler Derneği'ni (ELMÜDER) kurdu. Bu dernek halen aktif çalışan bir dernek statüsündedir.

Daha söyleyeceklerinin bitmediği düşündüğü için, bu işi meslek olarak seçtiği ve devam ettirmek istediği için, meslektaşlarının sorunlarını kendi sorunları olarak gördüğü için, kendini sürekli yenileyerek değişime açık tutmak için "BEN" bugün "MÜDAD" dayım..

Ali Uğur SARI

15.11.1979 yılında doğdu. Kendisi Trabzon‘lu olup İlk ve orta öğretimini Trabzon‘da tamamladıktan sonra 1997 yılında Trabzon Atatürk Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu. Ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazandı. 2004 yılında bu bölümden mezun oldu. 2006 yılında İzmir / Bornova ‘ da vatani görevini kısa dönem olarak tamamladıktan sonra 2007 yılında ilaç sektörüne giriş yaptı.

2007 yılında sektöre ilk giriş yaptığı firma Celtis İlaç firmasıdır. 2011 yılında Santa Farma İlaç firmasında çalışmaya başladı. Halen Santa Farma ilaç firmasında Tıbbi Mümessil olarak görev yapmaktadır.

2012 yılında MÜDAP ile yola çıktığı birlik/beraberlik yolunda Mümessil Dayanışma Derneğinin kuruluşunda kurucu üye olarak yer almıştır. Bu yolda olmasının sebebi ise “Kurumsallaşmış bir yapıda tek ses olmak, meslek tanımını oluşturmak ve sektörel birlik ve beraberliğin sağlanmasında öncülük etmek” dir.

Fatih ERDOĞDU

22.07.1979 yılında Afyonkarahisar‘ın Şuhut ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğretimini yine aynı ilçede tamamdım. 1997 yılında Şuhut Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memurluğu Bölümünden mezun oldum. 1998 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümünü kazandım ve 2002 yılında bu bölümden mezun oldum. 2002 – 2003 yıllarında Kars‘ta vatani görevimi kısa dönem olarak tamamladım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

2003 yılında Tıbbi Mümessilliğe başladım. İlk işe başladığım firma Novartis İlaç oldu. 9 yılı aşkın bir süre çalıştıktan sonra bölge daralmaları nedeni ile 2012 yılında Novartis İlaç‘tan ayrıldım. 2013 yılının Ocak ayında halen çalışmakta olduğum GlaxoSmithKline İlaç bünyesine dahil oldum.

Mümessil Dayanışma Derneğinin kuruluşunda kurucu üye olarak yer aldım. Sektörel olarak birlik ve beraberlikten alınan güç ile mesleğinin daha ileriye sağlıkla taşınacağına inandığım için derneğin kuruluşunda bulundum.

Melih COŞKUN

28 Ekim 1981 tarihinde İstanbul'da doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi İstanbul'da tamamladım. 1999 yılında Antalya Akdeniz Üniversitesi Turizm işletmeciliği ve Otelcilik Y.O Konaklama İşletmeciliği Bölümünü kazandım ve 2003 yılında bu bölümden mezun oldum.

2003-2004 yılları arasında Rixos Hotel Tekirova muhasebe departmanında çalıştıktan sonra askerlik görevini tamamlayarak tekrar İstanbul'a yerleştim.
İlaç sektörüne 2006 yılında Deva Holding A.Ş.'de Tıbbi Mümessil olarak başladım ve halen bu şirkette görev yapmaya devam ediyorum.

2014 yılında platformdan dernekleşmeye adım atan Mümessil Dayanışma Derneği'nin kurucu üyeleri arasında yer aldım. Meslektaşlarımla dayanışma içinde olarak onların ortak sorunlarını çeşitli platformlara taşıyarak hep birlikte çözüm yolları aramak için çalışma amacını taşımaktayım.

Mehmet KARA

9 Mart 1976 yılında Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi burada tamamladıktan sonra 1997 yılında Atatürk Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun oldum. Mezuniyetten sonra bilişim sektöründe çalışmaya başladım. Daha sonra 2001 yılında Tıbbi Mümessil olarak Hatay/İskenderun bölgesinde çalışmaya başladım ve sonraki yıllarda da yerli ve yabancı ilaç firmalarında aynı bölgede tıbbi mümessil olarak çalışmaya devam etmekteyim. 2011 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans eğitimini tamamladım.

Evli ve bir kız çocuğu babasıyım. Tıbbi Mümessillik mesleğinin kurumsal bir yapıda temsil edilebilmesi ve mesleki birlik beraberliğin sağlanabilmesi için MÜDAD kurucu üyeleri arasında yer almaktayım.

Ozan DEMİRÖZ

19.10.1974 yılında İstanbul-Üsküdar'da doğdum. Üsküdar Burhan Felek Lisesinden mezun oldum. Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde öğrenim hayatına devam ettim. Ben, Tıbbi Mümessillik mesleğini babadan devir alanlardanım..1995 yılında Koçak ilaç Firmasında Tıbbi mümessil olarak çalışmaya başladım. 1998 yılında Mersin Akdeniz Bölge Komutanlığında askerlik görevini tamamladım.

1998 yılında Ali Raif ilaçta mesleğe kaldığım yerden devam ettim. 2000 yılında Abdi İbrahim ilaç, 2003'de Taymed Pfizer, 2008'de Sandoz İlaç firmasında uzman Tıbbi Mümessil olarak görevine devam ettim. 2013 yılından beri Recordati İlaç firmasında İstanbul Anadolu yakasında meslek hayatına devam etmekteyim.

2008 yılında facebook sosyal paylaşım sitesinde Tıbbı Mümessil grubunu kurdum 3 bin kişin üzerinde bir üyeye sahip olan bu grup ile 2010 ve 2011 yıllarında Dünyada ve Türkiye de ilk defa gerçekleşen TIBBİ MÜMESSİL KONGRELERİNDE aktif görev aldım. Mümessil Dayanışma Derneği kurucu üyelerindenim. Bu dernekteki en büyük çabam Tıbbi Mümessillik mesleğinin meslek olarak kabul edilmesi ve hak ettiği değere ulaşması için çalışmaktır.

Atay DUMLU

01.01.1970 Aydın doğumlu Edremit / Balıkesir ( Kazdağlı) . İlk , orta ve lise tahsilimi Edremit te tamamladım.

1989-1994 yılları arasında Eskişehir de Anadolu Üniversitesin de İktisat okudum.

Sektöre 1996 yılında Adana da başladım ve o tarihten günümüze kadar Adana da farklı firmalar da çeşitli kademeler de yöneticilik yaptım.

Evli ve 1999 doğumlu Batuhan isminde bir oğlum var.

Fatih SUNAREL

07.05.1979 yılında Kırklareli ‘ nin Lüleburgaz ilçesinde doğdum. İlk ve orta öğretimini çeşitli illerde tamamladıktan sonra 1995 yılında Edirne Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldum. 1996 yılında Kocaeli Üniversitesi Kullar M.Y.O. Muhasebe bölümünü kazandım ve 1998 yılında bu bölümden mezun oldum. Mezun olduktan sonra Japan Tobacco International firmasının Trakya Distribütörlüğü‘ne muhasebe çalışanı olarak işe alındım, fakat buranın muhasebesinde hiç çalışamadım, çünkü bölge müdürü hemen satış temsilcisi olmama karar verdi. Burada toplamda ara vererek beş yıl çalıştım. Aralarda ise Turkcell, Ülker ve Saray firmalarında kısa süreli çalıştım.

Daha sonra tıbbi mümessil olmaya karar verdim ama hiçbir yol göstericim yoktu. İnternette şans eseri Farma-City isimli aynı zamanda danışmanlık firması olan, ücret karşılığında tıbbi mümessillik eğitimi veren bir kuruluş gördüm. Hırs ederek tıbbi mümessil oldum.

2006 senesinde Drogsan İlaç Firmasında işe başladım. Geçirdiğim trafik kazası sonucu sekiz ay sonra işten ayrıldım. Hemen Mersedes Benz-Mengerler‘e satış danışmanı olarak işe başladım ama gönlüm tıbbi mümessillikteydi ve tekrar iş başvurularına başladım. 2007 yılında Santa Farma İlaç‘a başladım ve halen bu firmada görevime devam etmekteyim.

Gökhan BIÇAKÇI

17 Ekim 1977 yılında Trabzon da doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Trabzon da tamamladım.. Evli ve 1 kız çocuğu babasıyım.

1995 Yılında başlayan satış pazarlama deneyimim ÇBS Oto boyaları bölge şefliğinde başladı. 2002-2005 Yılları arasında Trabzon da Günsel Medikal'de Ürün pazarlama ve Tanıtımı konusunda çalıştım. 2005 yılında Yenişehir Laboratuvarlarında Tıbbi Mümessil olarak Doğu Karadeniz Bölgesinde yaklaşık 9 yıldan beri çalışmaktayım.

MÜDAD çatısı altında olmak, bu oluşum içerisinde yer almaktan MUTLULUK duyuyorum.

 

Hasan ÇATAL

1977 de Afyon'da doğdum. İlk ve orta tahsilimi ve iki cumhurbaşkanı ve iki genelkurmay başkanı ve çok sayıda bürokrat ve sanatçının mezun olduğu Afyon lisesini tamamladıktan sonra Üniversite tahsilimi Dumlupınar Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde tamamladıktan sonra askerliğimi yedek subay olarak İzmit'te tamamladım.

İlk iş hayatıma Shell Corp' da akaryakıt istasyon şefliği ve yöneticilikle başladıktan sonra ani bir kararla çok sevdiğim mesleğime 2002 yılında AstraZeneca da başladım. Şuan Sanofiaventis'de Afyon'da çalışıyorum. Aynı zaman'da Afyon Tıbbi Mümessiller Derneği'nin başkanıyım. Mudad yolculuğuna birlikte başladığımız arkadaşlarımla birlikte kurucu olmaktan dolayı onur duyuyorum .

Abone Olun

Mesleğimizi ilgilendiren konuları yakından takip etmek için bize abone olun.

Twitter