Giriş Kayıt

Giriş

Zaman Cetveli

Günümüz
09 Aralık 20185:40 PM

Chp Mv Ecz Burhanettin Bulut ile Görüşme

Mümessil Dayanışma Derneği - MUDAD Yön.Kur.Bşk Yrd. Levent Efe ve dernek üyemiz Ozan Yalçın Chp Adana Milletvekili Ecz. Burhanettin Bulut ile yapmış olduğu görüşmede mesleğimizin meslek kodunun belirlenerek meslekler listesinde hakettiği yere gelmesini,ayrıca 2015 yılında yayınlanan 01.01.2019 da başlayacak olan yönetmeliğe göre yeterlilik belgesi adı altında 356 Tl istenildiğini ve ekonomik olarak birçok arkadaşımızın bu konuda zorlandığı ve bu ücretin iptal edilmesi için yasa teklifi hazırlanmasını Mümessil Dayanışma Derneği - MUDAD ve Meslektaşlarımız adına Sayın Vekilden talep edilmiştir. Milletvekilimiz Burhanettin Bulut ise TBMM Sağlık Komisyonunda bulunduğunu ve bir Eczacı paydaş hem de Milletvekili olarak konuyu Meclis Komisyonuna taşıyacağını bildirmiştir. Kendisine teşekkür eder Mümessil Dayanışma Derneği -MUDAD olarak hem konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi hem de en kısa süre içinde kendisi ile bir kez daha görüşülerek konu ile ilgili yaptığımız çalışmalar sunulup birlikte hareket edileceğini tüm üye ve meslektaşlarımıza bildiririz.

Devamını Oku...
28 Kasım 201810:44 PM

Müdad Elazığ Başhekim Ziyareti

Yönetim Kurulu Üyelerimizden Oğuz Özdemir ve Yavuz Özavci ile birlikte Elazığ Il Yönetim den oluşan bir heyetle Elazığ şehir Hastanesine yeni atanan Başhekim Doç.Dr.Savaş Öztürk e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi. Sayın Başhekim Derneğimize her daim iş birliği içinde olup gerek hasta hakları ve mahremiyeti korunarak gerekse de Meslektaşlarımızin mesleklerini rahatca yapabilmeleri adına ortak bir çalışma sergileyeceklerini dile getirdi .

Devamını Oku...
21 Kasım 20189:04 AM

Müdad Van Toplantı

Mümessil dayanışma derneği Van şubesi her yıl olduğu gibi bu senede yoğun bir katılım ile biraraya geldi.

Yemekte konuşma yapan Müdad Van Başkanı Necdet Bulut; "Biz büyük bir aileyiz. Bu aile sağlık sektörünün hizmetinde ve işini layıkı ile yerin getirmek isteyen gönüldaş insanlardan oluşmaktadır. Birlik ve beraberlik için bu yemeği düzenledik.Bu tür organizasyonlarda toplanma amacımız hem yeni gelen arkadaşlarla kaynaşmak hemde işimiz ile alakalı yenilikleri ve sorunları konuşmaktır Sağlık sektörünün daha çok güçlü olmasıdır. Birlik ve beraberliğimiz bozulmasın ve her zaman daim olsun. . Bütün meslektaşlarıma katılımlarından dolayı teşekkür ederim." açıklamalarında bulundu.

http://www.vanfmhaber.com/haber-mumessil-dayanisma-derneginden-birlik-beraberlik-mesaji-29380.html

Devamını Oku...
11 Kasım 20185:58 PM

İstanbul Bölge Toplantısı

Istanbul Mudad ekibi Yonetim kurulu uyeleri Ozan Demiroz;Serkan Satar ,Durmjş İliksiz,Esin Agaoglu ,Gonca Akkaş ile il temsilcileri arkadaslarimiz bir araya gelerek ilk toplantilarini gerceklestirdi..Istanbul artik daha güçlü..

IMG 20181111 WA0014

Devamını Oku...
20 Ekim 20189:54 PM

Olağan Genel Kurul

Müdad 3. Seçimli Olağan Genel Kurulu Yapıldı

20 Ekim 2018 Pazar

Mümessil Dayanışma Derneğinin 3. Seçimli Olağan Genel Kurulu, 20 Ekim 2018 tarihinde, Adana Anemon Otel'de yapıldı. Yapılan Genel Kurul sonucunda mevcut başkanımız Atay Dumlu’ nun listesi yönetime tekrar seçildi.

IMG 20181020 WA0097

Genel Kurul sonucunda;

Başkan Atay Dumlu
1.Başkan Levent Efe
Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcısı Başaran Çelebi
Başkan Yardımcısı Burçak Nurdan Varol
Genel Sekreter Ozan Demiröz
Sayman ve Mali İşler Sorumlusu Idris Yirmibeş
Yönetim Kurulu Üyesi İmam Esmer
Yönetim Kurulu Üyesi Aytaç Tükenmez
Yönetim Kurulu Üyesi Murat Adnan Çelik
seçildi..

IMG 20181020 WA0063

Müdad Dernek Başkanı Atay DUMLU yaptığı açıklamada “genel kurulumuza yoğun ilgi gösteren Müdad üyelerimize teşekkür ederiz. Biz bir aileyiz, aile gibi olan üyelerimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi Müdad olarak mesleğimize hizmet eden çalışmalarımıza ve Tıbbi Tanıtım Sorumlusu haklarının aranması ve korunması için yaptığımız mücadeleye devam edeceğiz. Bundan sonraki süreçte mesleğimize tanımlanan sertifikanın kanunu hakları ve sınırları doğrultusunda mesleki tanınırlık ve bilinirlik kabulü yönünde ivedilikle her platformda çalışacağız ve mesleğimizin kabulünü sağlayacağız" dedi.

IMG 20181020 WA0095

Devamını Oku...
15 Ekim 201810:43 PM

Müdad'dan İşten Çıkarmalara Tepki !

" Ülkemizde ki mali koşullar her gün hem çalışanlar hem de firmalar açısında çekilmez hal alıyor . Yalnız bu demek değil ki bu zor şartlar da çalışanı da daha zor durumda bırakarak işten çıkartıp işsizler ordusuna fazladan donanımlı eğitimli neferleri ilave etmek . Biz Mümessil dayanışma Derneği MÜDAD olarak ekonomik koşulları da göz önüne alıp tabi ki firmaların zarar etmelerini düşünmüyoruz . Fakat işssizliğin daha da artmaması için yapılacak gerekli önlemler varken sadece bir miktar tasarruf etmek adına yüzden fazla aileyi bu devirde mağdur etmek aidet duygusuna hiç yakışmamıştır . Ekonomik koşullar nedeni ile ilgili daralma ise biz de bu konunun takipçisi olacağız . Yasal olarak bu sebeplerden küçülmeye gidildiğin de en az 6 ay aynı bölgeye çalışan alınmaması gerekmektedir . Tüm meslektaşlarımızın her türlü yasal hakkının yanında ve savunucusu olduk ve olmaya da devam edeceğiz .

Devamını Oku...
12 Şubat 20179:46 PM

Samsun İl Temsilciliği Kan Bağışı

Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyası seçkin meslektaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.

IMG 20170212 WA0012

Samsun İl Temsilciliği

IMG 20170212 WA0010

 

 

 

Devamını Oku...
21 Ocak 201710:04 PM

Tarsus Devlet Hastanesi ziyaret yasağı kaldırıldı..

19 Ocak Perşembe günü Tarsus Devlet Hastanesi Başhekimi Halil İbrahim Özdemir 'i Müdad Yön.Kur.Bşk Atay Dumlu ve Mersin İl Temsilciliği üyesi meslektaşlarımız ziyaret etti.Ziyarette Tarsus Devlet Hastanesi ziyaret yasağı gündeme getirildi.Başhekim Özdemir ziyaret yasağının mesai saatlerinin çok yoğun olduğu saatlerin dışında, hekimlerin çok yoğun olmadığı ve hastalarla karşı karşıya kalmadan, özeliikle hekimin hasta bakarken poliklinikte oturmamaları şartıyla kaldırıldığını belirtti. Ancak bu kurallara uymayan Tıbbi Mümessiller hakkında sağlık bakanlığına ve çalıştığı firmaya yazılı tutanakla bilgi vereceğini belirtmiştir.Müdad Adına Tarsus 'ta bu kurallara uymayan arkadaşları Disiplin kurulu üyelerimiz Goncagül Akdemir, Serdar Cerlet, Cemil Neşelioğlu, Zehra Demir, Melih Gerdan, Onur Güver, Azizhan Cevher, Hüsyin Öztarsu, Kuddusi Şıvga, Ufuk Şamlı Kök, Tuğba Toprak, İbrahim Kar takip edeceklerdir. Ziyaret yasağının kaldırılması konusunda Başhekim Özdemir'e teşekkür eder meslektaşalarımızı ise kurallara uymaları konusunda duyarlı olmalarını bekliyoruz..

Devamını Oku...
18 Ocak 201710:25 PM

Eskişehir İl Temsilciliği Yardım Organizasyonu

Mümessil Dayanışma Derneği Eskişehir İl Temsilciliği olarak Eskişehir Emek Mahallesine yerleşen, savaş nedeniyle ülkemize mecburi göç etmiş ihtiyaç sahibi Türkmen Ailelerine nakdi,ilaç, giysi ve gıda yardımında bulunulmuştur. Müdad Eskişehir İl Temsilcisi Gökhan Soğancı Eskişehir 'de düzenlemiş oldukları organizasyonla yardıma ihtiyacı olan mültecilere ellerinden gelen insani yardımı yapmaya çalıştıklarını, ihtiyaç sahibi insanların elinden tutmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Ayrıca Soğancı yapmış oldukları organizasyona maddi-manevi destek veren meslektaşlarımıza teşekkür etti.

Devamını Oku...
17 Ocak 20179:18 PM

Eskişehir Ziyaret Yasağı Sonu

ESKİŞEHİR İL TEMSİLCİLİĞİ  YÖNETİM KURULU ÜYELERİ MELTEM ŞİRİN ORHON, MEHMET İPEKTEN, GÖKHAN SOĞANCI YUNUS EMRE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ MUSTAFA KARAGÜLLE İLE ZİYARET YASAĞI KALDIRILMASI KONUSUNDA  ANLAŞMA SAĞLADILAR. 
 
BUGUNDEN İTİBAREN 11:30-12:00 VE 15:30 SONRASI SAATLERİNDE ZİYARET YASAĞI KALDIRILMIŞTIR. 
 
GÖRÜŞMEDE AYRICA BAŞHEKİM MUSTAFA KARAGÜLLE ZİYARET SAATLERİNE KESİNLİKLE UYULMASINI BEKLEDİĞİNİ UYMAYANLAR HAKKINDA ÇALIŞTIKLARI FİRMALARA BİR YAZI İLE ŞİKAYETTE BULUNACAĞINI DA BELİRTMİŞTİR. AYRICA BU KONUDA DERNEĞİMİZİN DE BU SAATLERE UYULMASI KONUSUNDA MESLEKTAŞLARIMIZA BİLGİ VEREREK TAKİP ETMESİNİ VE İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ZİYARETLERİN YÜRÜTÜLMESİ KONUSUNA DİKKAT ÇEKMİŞTİR
 
Devamını Oku...
05 Ocak 201710:20 PM

Kan Bağışı Kampanyası

Mümessil Dayanışma Derneği olarak Kızılay 'ın yapmış olduğu ülke kan stokunun kritik seviyenin altında kalması sonucu acil kan bağışı çağrısına tüm Tıbbi Mümessil meslektaşlarımızın desteğini alarak katılmaya karar vermiş bulunuyoruz. Bir ünite kan ile 3 insanın hayatını kurtarmak aslında insanlığa hizmet eden bir kahramanlıktır. Bu vesileyle tüm meslektaşlarımızı illerde yapılacak toplu kan verme programlarına katılmaya davet ederken diğer illerde bulunan arkadaşlarımızı da Kızılay'a giderek kan vermelerini ve bize bir resimle kahramanlık hikayelerini göndermelerini bekliyoruz.

Mümessil Dayanışma Derneği

Yönetim Kurulu

Devamını Oku...
09 Aralık 20168:45 PM

Van İl Temsilciliği Muradiye-Keçikıran İlkokulu’na kırtasiye yardımı.

Tıbbi Mümessiller’den minik ellere yardım..

Mümessil Dayanışma Derneği Van Şubesinden Muradiye ilçe Keçikıran İlkokulu’na kırtasiye yardımı.

 181650 whatsapp image 2016 12 09 at 13 16 16 1

Mümessil Dayanışma Derneği Van Şubesi üyeleri tarafından toplanan kırtasiye malzemeleri minik ellere ulaştı. Van'ın Muradiye ilçesinde bulunan Keçikıran İlkokulu’nu ziyaret eden Mümessil Dayanışma Derneği üyeleri kırtasiye malzemelerini öğrencilere hediye ettiler. Konu ile ilgili konuşan Mümessil Dayanışma Derneği Van Şubesi Başkanı Necdet Bulut yaptığı açıklamada “Mümessil camiası olarak insan sağlığına faydalı olmak için yapmış olduğumuz mesleğimizin gereği olarak geleceğe sağlam adımlar atacak çocuklarımız içinde elimizden gelen yardımları yaptık yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Başkan Necdet Bulut’un ardından Mümessil Dayanışma Derneği Van Şubesi Basın Danışmanı Sedat Dicle ise,  bu tür sosyal destek çalışmalarının devam edeceğini geleceğe sağlam nesillerin yetişmesi için dernek üyeleri olarak ne gerekirse yapacaklarını açıkladı.

Devamını Oku...
08 Aralık 201612:56 PM

Ziyaret Yasağı Sonu..

Ziyaret Yasağı Sonu..

Adana Kozan Devlet Hastanesi Başhekimliği’nin  geçtiğimiz hafta uygulamaya koymuş olduğu meslek kartı olmadan çalışma ve ziyaret yasağı uygulaması derneğimiz Müdad Adana İl Temsilciliğimizin diyalog odaklı girişimleri ile çözülmüştür. Hastaneye 11.30 -12.00 saatleri arasında firma personel kartı veya derneğimiz üye kartları ile giriş yapılabilmektedir.

Devamını Oku...
Başlangıç

Abone Olun

Mesleğimizi ilgilendiren konuları yakından takip etmek için bize abone olun.

Twitter